fbpx

Zostań w domu! Aplikacja „Kwarantanna domowa” już dostępna.

Policja apeluje o pozostanie w domach. Dla osób przebywających na kwarantannie uruchomiona została specjalna aplikacja „Kwarantanna domowa”. Na ulicach można spotkać radiowozy, które przez megafon zachęcają mieszkańców do pozostania w domach.

Aby ograniczyć wizyty policjantów osoby objęte kwarantanną mogą skorzystać z bezpłatnej aplikacji „Kwarantanna domowa”. Wiadomości MMS z ulotką informacyjną dotyczącą aplikacji policjanci wysyłają do osób objętych kwarantanną. Zachęcamy do ściągnięcia darmowej i bezpiecznej aplikacji w sklepach Google Play oraz App Store. Dzięki aplikacji osoba w kwarantannie ma szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Można też korzystać ze specjalnej infolinii.Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać artykuły spożywcze, a także szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym. Z każdym dniem osób korzystających z aplikacji jest coraz więcej, co zdecydowanie ogranicza listę osób do sprawdzenia przez policjantów.

Bądźmy odpowiedzialni. Warto sobie pomagać w tym trudnym dla wszystkich czasie.

W razie jakichkolwiek problemów technicznych osoby korzystające z aplikacji mogą zadzwonić na przygotowaną dla nich specjalną infolinię – 22 165 57 44.

Pobierz aplikację Kwarantanna domowa z Google Play lub App Store.

Więcej informacji na www.gov.pl/kwarantannadomowa

 

W ostatnich dniach wprowadzono kolejne zasady bezpieczeństwa.Do 11 kwietnia br. włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:

  • dojazdu do pracy
  • wolontariatu
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego

Ważne! Pieszo przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

źródło: nowy-targ.policja.gov.pl/pl